XXVII Niedziela Zwykła 06.09.2024

1. Przeżywamy dzisiaj 27 niedzielę zwykła. Serdecznie zapraszam w tym miesiącu październikowym do modlitwy różańcowej w tygodniu po Mszach św. wieczornych. Szczególnie proszę o udział w środy i piątki dzieci kl. II i kl. III oraz wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej, w środę Św. Wincentego Kadłubka, w piątek Św. Jana XXIII papieża.
  3. W poniedziałek przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected]. W tym dniu nie ma Mszy św. wieczornej, a podczas Mszy św. o godz. 20.00 z inicjatywy naszego Papieża odmówimy Różaniec św. w intencji pokoju.
  4. We wtorek i w środę przeżywać będziemy niezwykłe wydarzenie w naszej parafii. W tych dniach gościć będziemy w naszej wspólnocie Figurę Św. Michała Archanioła. Gorąco zapraszam wszystkich do udziału w te dni do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym. Szczególnie proszę o udział rodziców i wszystkie dzieci przygotowujące się do I-szej komunii św. z kl. II i kl. III oraz kandydatów do bierzmowania.

We wtorek:

• 17.30 nabożeństwo oczekiwania i przyjazd figury, która przywitamy przed kościołem,
    • 18.00 – Uroczysta Msza św. (intencja, która była zamówiona na ten dzień nie będzie odprawiona w Kozielcu lecz właśnie podczas tej Mszy św.). Po Mszy św. czuwanie,
    • 21.00 Apel Jasnogórski.

W środę:

• 8.00 czuwanie,
    • 10.00 – Msza św. w intencji chorych
    • 12.00 – Anioł Pański z Aniołami
    • 15.00 – Koronka do Św. Michała Archanioła
    • 16.00 – Msza św. pożegnalna (intencja, która była zamówiona na ten dzień będzie odprawiona właśnie podczas tej Mszy św.).
  1. Można przynosić wymienianki roczne. Proszę o wypisywanie tylko najbliższych swoich zmarłych. Można też zamawiać intencje mszalne na kolejny rok.
  2. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Papieską i tradycyjnie po Mszach św. zbiórka do puszki na Działo Nowego Tysiąclecia. Ofiary przeznaczone są na pomoc w kształceniu dzieci i młodzieży z rodzin niezamożnych.
  3. W październiku przeżywać będziemy 40-stą rocznicę śmierci bł. Jerzego Popiełuszki. Nasza diecezja z tej okazji przygotowała różne inicjatywy. Bliższe informacje znajdziemy na stronie diecezji.
  4. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto parafialne. W ubiegła niedzielę zebraliśmy w naszej parafii ofiary na powodzian. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Kalinowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Zwara. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Bem i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. (intencje)

Bartosz Wojtaszek