XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2024

1. Przeżywamy dzisiaj 26 niedzielę zwykła. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie Różańców św. dzieciom klas III, a po Mszy św. spotkanie z dziećmi i rodzicami klas II przygotowujących się do I-szej komunii św. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy św. zbiórka do puszki na powodzian.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Hieronima, we wtorek Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę Św. Aniołów Stróżów, w piątek Św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę Św. Faustynę Kowalską.
  3. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzę od godz.8.00, a okazja do spowiedzi od godziny 16.00. Gorąco zachęcam wszystkie dzieci, które już przystąpiły do I-szej komunii św. i kandydatów do bierzmowania, aby skorzystali z tej okazji spowiedzi. Z racji I-szej soboty miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w Kozielcu o godz. 9.00.
  4. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc października poświęcony Matce Bożej. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiać będziemy Różaniec św. Dzieci szczególnie komunijne do wspólnej modlitwy proszę o udział w różańcu w środy i piątki. Serdecznie zapraszam.
  5. Można przynosić wymienianki roczne. Jednak mam gorącą prośbę, żeby ze względu na dużą ilość wypisywać tylko swoich najbliższych zmarłych. Tegoroczne ofiary z wymienianek zostaną przeznaczone na zakup lamp do iluminacji kościoła parafialnego. Można też zamawiać już intencje mszalne na rok 2025.
  6. Jak już informowałem wcześniej w dniach 8-9 października gościć będziemy w naszej parafii Figurę Św. Michała Archanioła, która peregrynuje w naszej diecezji. Już dzisiaj gorąco zachęcam do uczestnictwa, tym bardziej, że jako Parafii po każdej Mszy św. modlimy się do Tego Archanioła. Program peregrynacji jest na stronie internetowej parafii.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę i konto oraz za ofiary złożone za przedłużenie ważności grobów na naszych cmentarzach. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Perlik i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Kalinowskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Lewandowskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Małgorzatę i Jerzego Bem. Dziękuję za wszystkie kwiaty, troskę o nasze kościoła i każdą pomoc i życzliwość. Serdeczne Bóg zapłać. (intencje)

Bartosz Wojtaszek