XXI Niedziela Zwykła 25.08.2024

1. Przeżywamy dzisiaj 21 niedzielę zwykła.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej, we ,wtorek Św. Moniki, w środę Św. Augustyna, w czwartek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  3. W przyszła niedzielę przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Podczas każdej Mszy św. modlić się będziemy o pokój na całym świecie, o pokój w naszej Ojczyźnie, dziękując Panu Bogu za naszą wolność.
  4. W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne na nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci o przyniesienie ich na Msze św.
  5. Informuję, że w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zgodnie z zarządzeniem Urzędu Marszałkowskiego od którego otrzymaliśmy środki dofinansowania odbędzie się prelekcja konserwatorska na temat tegorocznych remontów konserwatorskich w naszym kościele parafialnym.
  6. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość oraz troskę o nasze kościoły. Szczególne podziękowania dla O. Sławka za pomoc i posługę w czasie mojej nieobecności. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję p. Dariuszowi Strzelczykowi za przerobienie naszego konfesjonału w kościele parafialnym oraz za tapicerowanie i malowanie. Informuję, że zostały zakończone na ten rok zaplanowane prace konserwatorskiej w naszym kościele parafialnym, w poniedziałek nastąpi odbiór wszelkich prac przez konserwatorów wojewódzkich.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Parafianom zamieszkałych w bloku w Trzęsaczu i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Michalik. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Krzywdzińskim i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za wszystkie kwiaty do naszych kościołów. (intencje)

Bartosz Wojtaszek