XX Niedziela Zwykła 18.08.2024

1. Przeżywamy dzisiaj 20 niedzielę zwykła.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy we wtorek Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w środę Św. Piusa X, papieża, w piątek Św. Róży z Limy, a w sobotę święto Św. Bartłomieja Apostoła.
  3. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy informuje, że trwa rekrutację na studia magisterskie zaoczne i podyplomowe oraz kurs doradców życia rodzinnego. Wszelkie bliższe informacje na stronie uczelni.
  4. Przeżywamy czas wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzę dobrej pogody oraz szczęśliwego wypoczynku i podróży. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  5. Informuję, że w tym tygodniu do soboty włącznie nie będę obecny w parafii. W razie potrzeby kapłana do chorego lub pogrzebu proszę kontaktować się z
    Sławkiem z Chełmszczonki (Tel. 608 114 951). Od poniedziałku do piątku Mszy św. nie będzie, a w sobotę Mszę św. odprawi O. Sławek.
  6. Dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość oraz wszystkie dary przyniesione w tym tygodniu na plebanię. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Dziękuję za pracę wykonaną w minionym tygodniu przy kościele parafialnym związaną z przygotowaniem trawnika: Emilii i Dariuszowi Kopińskim, Wojciechowi Wójtowiczowi, Jarosławowi Borowicz, Tadeuszowi i Teresie Rachfalskim, Agnieszce Rachfalskiej i dzieciom Patrykowi, Marysi i Hani, Wiesławie Bukowskiej, Joannie Banaś, Ewie Kamińskiej, Łukaszowi Westfal oraz z prace sprzętem Józefowi Kasprowskiemu i wnukowi Tomaszowi Piotrowskiemu oraz Rafałowi Perlikowi, a także za prace przy trawniku na plebanii Waldemarowi Jakubek. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę, konto parafii a szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Parafiaom zamieszkałych w bloku w Trzęsaczu i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Wojewódzkich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Monikę i Piotra Krzywdzińskich. Dziękuję za wszystkie kwiaty do naszych kościołów. (intencje)

Bartosz Wojtaszek