XXV Niedziela Zwykła 22.09.2024

1. Przeżywamy dzisiaj 25 niedzielę zwykła.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek Św. O. Pio, w czwartek Św. Kosmy i Damiana, w piątek Św. Wincentego a Paulo.
  3. Parafia Św. Wawrzyńca w Dobrczu w ramach Dekanatu Osielsko organizacje Pielgrzymkę do Pelpina w sobotę 28 września. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza z Dobrcza.
  4. W przyszła niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie różańców dzieci z kl. III przygotowujących się do I-szej komunii św. Natomiast po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci z kl. II, które do pierwszej komunii przystąpią 2026 roku. Przypominam, że przygotowanie do I-szej komunii św. trwa dwa lata, dlatego bardzo proszę o obowiązkową obecność.
  5. W związku z tragedią powodzi, jaka dotknęła Polaków na południu Polski w przyszła niedzielę zbiórka do puszki dla powodzian.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy składają ofiary na przedłużenie ważności grobów na naszych cmentarzach po 20 latach. Dla przypomnienia w październiku na grobach po terminach zostaną ustawione okolicznościowe znicze z tą informacją oraz prośbą o zgłoszenie się do biura parafialnego w celu przedłużenia lub informacji o rezygnacji.
  7. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Weyna i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Perlik. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Lewandowskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za wszystkie kwiaty do naszych kościołów, które stroją nasze ołtarze. (intencje)

Bartosz Wojtaszek