XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2024

1. Przeżywamy dzisiaj 24 niedzielę zwykła. Dzisiaj po Mszy św. spotkanie Rodziców i Dzieci klas III przygotowujących się do I-szej komunii św.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek Św. Korneliusz i Św. Cypriana, w środę Św. Stanisława Kostkę, w czwartek Św. Januarego, a w sobotę Święto Św. Mateusza.
  3. Parafia Św. Wawrzyńca w Dobrczu w ramach Dekanatu Osielsko organizacje Pielgrzymkę do Pelpina w sobotę 28 września. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza z Dobrcza.
  4. W środę o godz. 18.00 po przerwie wakacyjnej spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w kościele parafialnym. Bardzo proszę wszystkich o obecność.
  5. Dziękuję wszystkim osobą uczestniczącym w tegorocznych dożynkach. Dziękuję za przyniesienie ciasta i różnych potraw na wspólny stół. Osobą zaangażowanym w organizację: Paniom z KGW Kusowo, osobą przygotowującym stoły oraz namioty, panom przygotowującym grilla, za przygotowanie nagłośnienia i strefy zabaw dla dzieci, opiekę medyczną. Dziękuję służbie liturgicznej oraz scholii parafialnej. Dziękuję również za ofiary złożone na ten cel przez poszczególnych osoby i przez naszych rolników oraz sołectwo z Włók. Dziękuję za przygotowanie wieńców dożynkowych od poszczególnych wiosek oraz chleba dożynkowego. Żeby nikogo nie ominąć dziękuję każdemu, kto miał jakikolwiek wkład za pomoc i za okazane serce. Bóg zapłać.
  6. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę, szczególnie w ubiegłą niedzielę na cele remontowe. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Wilczyńskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Weyna. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Goliszewskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Lewandowskich. Dziękuję za wszystkie kwiaty ufundowane do naszych kościołów, które stroją nasze ołtarze. (intencje)