XVI Niedziela Zwykła 21.07.2024

1. Przeżywamy dzisiaj 16 niedzielę zwykła.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy w poniedziałek wspomnienie św. Marii Magdaleny, w środę Św. Kingi, w czwartek św. Jakuba Apostoła, a w piątek Św. Joachima i Anny rodziców NMP
  3. W poniedziałek we wspomnienie św. Marii Magdaleny przeżywać będziemy odpust w kościele filialnym we Włókach. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszy św. o godz. 17.00. W ten dzień nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.
  4. We wtorek i środę nie będę obecny w parafii i nie będzie w te dniu Mszy św.
  5. W piątek we wspomnienie św. Joachima i Anny dziadków Pana Jezusa w sposób szczególnym ogarniemy modlitwą żyjących i zmarłych naszych Dziadków. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 17.00. Wszystkim seniorom pragnę życzyć wielu łask Bożych, zdrowia oraz miłości i opieki ze strony najbliższych.
  6. Przeżywamy czas wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzę dobrej pogody oraz szczęśliwego wypoczynku i podróży. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  7. Dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość, prace wykonane w minionym tygodniu oraz wszelkie dary ziemi przyniesione na plebanię. Dziękuję za wykonaną pracę glebogryzarką przy kościele parafialnym p. Bogusławowi Jakubek. W minionym tygodni rozpoczęliśmy malowanie chóru kościoła parafialnego, a w najbliższym tygodniu dzięki życzliwości p. Rafała Kwiatkowskiego zostaną położone przewody elektryczne do iluminacji kościoła parafialnego.
  8. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę, szczególnie w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną oraz konto parafii. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za przygotowanie kościoła św. Marii Magdaleny na odpust parafialny i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Grażynę Hyjek. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Pani Steni Ignaczak i proszę o sprzątanie za tydzień Panią Hannę Burczyńską. Dziękuję za wszystkie kwiaty do naszych kościołów oraz dbanie o tereny przykościelne i cmentarze. (intencje)

Bartosz Wojtaszek