I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019

Kuszenie Chrystusa

1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu. Przeżywamy w naszej Parafialne Misje i oczekujemy przybycia Naszej Matki Maryi w kopii Cudownego Obrazu
  • Poniedziałek
    • Msze św. o godz. 9.00 i 17.00 w kościele parafialnym z nabożeństwem przy krzyżu misyjnym
    • O godz. 10.30 w Kozielcu Msza św. z nauką rekolekcyjna dla uczniów SP
    • O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski
  • Wtorek – PRZYJAZD KOPII OBRAZU MATKI BOŻEJ
    Zapraszam wszystkim: dzieci i młodzież, rodziny i dorosłych, feretrony, służbę liturgiczną, wspólnoty parafialne do udziału w tej historycznej chwili – program:
    • o godz. 17.00 na nabożeństwo oczekiwania,
    • o godz. 17.30 zgromadzimy się przed kościołem, aby przywitać Matkę Bożą,
    • o godz. 18.00 Uroczysta Msza św.,
    • o godz. 20.00 Różaniec
    • o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski przy Obrazie i czuwanie do godziny 24.00.
    • o godz. 24.00 – Msza św. tzw. Pasterka Misyjna, sprawowana przez kapłanów pochodzących i pracujących przez lata w tej parafii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Mieczysław Bizoń, a Słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Wałdoch.
      Po Mszy św. czuwanie według ustalonego porządku do rana.
  • Środa
    • o godz. 8.00 – Godzinki do Matki Bożej
    • o godz. 10.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych
    • o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
    • o godz. 16.00 – Uroczysta Msza św. na pożegnanie Obrazu sprawowana przez Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawę.

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCIACH – Przypominam o ustrojeniu domów oraz trasy przejazdu obrazu – jest to wyraz naszej radości, a także świadectwo naszej wiary.

1. W okresie wielkiego postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  2. Dziękuję za złożone ofiary w środę popielcową na Hospicjum. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna – remontowa – zebrane ofiary przeznaczymy na spłatę zobowiązań za założone okna.
  3. Próbę scholi dziecięcej w sobotę o godz. 10.00 w świetlicy we Włókach.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy peregrynację obrazu MB Pięknej Miłości od wsi Kusowo. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 przekażemy obraz Pani Sołtys. Również w przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dzieci I-szo komunijnych i zbiórka do puszki na cele misyjne.
  5. Zgodnie z zapowiedzią nie ma dzisiaj spotkania bierzmowanych, najbliższe spotkanie 31 marca br.
  6. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kozielcu informuje, że w okresie od 1 do 16 marca 2019 roku prowadzona jest rekrutacja dzieci do Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego i klasy pierwszej.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościołów, dekoracje, kwiaty i składane ofiary. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła parafialnego. Proszę o odbiór przewodnika katolickiego (intencje)