XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2024

1. Przeżywamy dzisiaj 23 niedzielę zwykła. Dzisiaj w Katedrze w Bydgoszczy coroczny odpust ku czci MB Pięknej Miłości.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy nasze parafialne dożynki dziękczynne. Na początku Mszy św. poświęcenie wieńców dożynkowych przed kościołem i procesyjne wejście, a po Mszy św. serdecznie zapraszam do wspólnego stołu i biesiadowania.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w czwartek Najświętszego Imienia Maryi, w piątek Św. Jana Chryzostoma, a w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża.
  4. W piątek z racji Mszy św. ślubnej o godz. 16.30 w kościele parafialnym, nie będzie Mszy św. wieczornej. Osoby chcące uczestniczyć w ten dzień w Eucharystii zapraszam na Msze św. ślubną. Natomiast o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie w kościele parafialnym.
  5. Parafia Św. Wawrzyńca w Dobrczu w ramach Dekanatu Osielsko organizacje Pielgrzymkę do Pelpina w sobotę 28 września. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza z Dobrcza.
  6. Spotkanie rodziców i dzieci z klas III, które przygotowują się do I-szej komunii św. w przyszłą niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 12.00. Bardzo proszę wszystkich o obecność.
  7. W następnym tygodniu 18 września w środę o godz. 18.00 po przerwie wakacyjnej spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Bardzo proszę wszystkich o obecność. Informację przypomnę jeszcze w przyszła niedzielę. Informuję, że nie ma możliwości dopisania się do bierzmowania osób, które nie uczestniczyły w minionym roku w spotkaniach.
  8. Dziękuję wszystkim osobą zaangażowanym w przygotowanie dożynek oraz za ofiary i wszelkie dary złożone na ten cel. Dziękuję również p. Tadeuszowi Rachfalskiemu i mojemu ojcu Henrykowi za prace związanie z instalacją nawodnienia trawników przy kościele parafialnym. Dziękuję p. Marcinowi Mes za prace na nowej działce przy kościele parafialnym.  Dziękuję również za płody ziemi i wszystkie dary ofiarowane w tym tygodniu na plebanię.  Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość oraz troskę o nasze kościoły.
  9. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę, szczególnie dzisiaj na cele remontowe. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Widurskich i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Wilczyńskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Goliszewskich i proszę o sprzątanie jeszcze raz za tydzień. Dziękuję za wszystkie kwiaty ufundowane do naszych kościołów, które stroją nasze ołtarze. (intencje)

Bartosz Wojtaszek