XXII Niedziela Zwykła 01.09.2024

1. Przeżywamy dzisiaj 22 niedzielę zwykła. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych oraz wspólna modlitwa o Błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny. Natomiast po Mszy św. w kościele parafialnym prelekcja konserwatorska na temat tegorocznych remontów w naszym kościele. Dzisiaj również rocznica wybuchu II wojny światowej, dziękujmy Panu Bogu za naszą wolność i pamiętajmy w naszej modlitwie o tych którzy oddali życie za naszą Ojczyznę
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy we wtorek Św. Grzegorza Wielkiego, w czwartek Św. Matki Teresę z Kalkuty.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chory z komunią św. odwiedzę od godz. 8.00, a okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Gorąco zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z tego sakramentu, aby nowy rok szkolny rozpocząć pojednanym z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.
  4. Informuję, że spotkanie rodziców i dzieci z klas III, które przygotowują się do I-szej komunii św. odbędzie się w niedzielę 15 września po Mszy św. o godz. 12.00. Bardzo proszę wszystkich o obecność. Przypomnę tę informację jeszcze w przyszłą niedzielę.
  5. W sobotę przypada 7-my dzień miesiąca i w naszej parafii szczególna modlitwa o uzdrowienie za wstawiennictwem Św. Szarbela. Msza św. z namaszczeniem o godz. 20.00. Intencje o zdrowie i w różnych potrzebach można przynosić przed Mszą św. do zakrystii lub wysyłać na specjalny adres poczty internetowej [email protected]. Z racji soboty Msza św. wieczorna o godz. 17.00, a po Mszy św. odmówimy dziesiątkę różańca z racji I-szej soboty miesiąca. W tym dniu nie będzie, jak co miesiąca Mszy św. o godz. 9.00 w Kozielców. Wszystkich Członków Róż Różańcowych zapraszam na Msze św. o godz. 17.00.
  6. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii dożynki dziękczynne za tegoroczne zbiory podczas Mszy św. o godz. 12.00. Na początku Mszy św. poświęcenie wieńców dożynkowych przed kościołem i procesyjne wejście. Bardzo proszę poszczególne wioski o przygotowanie wieńca dożynkowego oraz delegacji, która przyniesie wieniec, a po zakończonych dożynkach zabierze go z kościoła. Tradycyjne zapraszam do wspólnego stołu zorganizowanego przy kościele parafialnym. Jako Proboszcz zapraszam na wspólnego grilla, kawę i herbatę, natomiast jak w latach ubiegłych kto może to proszę, aby przyniósł coś na wspólny stół. Na środku placu będą stoły, na które proszę stawiać swoje produkty, tak aby każdy mógł się nimi częstować. Dożynki zakończą się około godz. 18.00. Bardzo proszę osoby chętne do pomocy w przygotowaniu namiotów i stołów w czwartek na godz. 18.00 do kościoła parafialnego. Jeżeli ktoś zachce wesprzeć tegoroczne dożynki to z góry serdecznie dziękuję.
  7. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość oraz troskę o nasze kościoły. Dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej parafii na składkę. W następną niedzielę składka inwestycyjna. Dziękuję też za ofiary na organizację tegorocznych dożynek. Dziękuję za sprzątanie i umycie okien kościoła parafialnego naszym Parafiankom z Kusowa. Dziękuję za sprzątanie kościoła św. Marii Magdaleny Rodzinie Michalik i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Widurskich. Dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu Rodzinie Krzywdzińskim i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Karolinę i Waldemara Goliszewskich. Dziękuję za wszystkie kwiaty do naszych kościołów. (intencje)

Bartosz Wojtaszek