III Niedziela Adwentu 11.12.2022

1. Dzisiaj III niedziela adwentu. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie książeczek i medalików dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św. W minionym tygodniu przeżywaliśmy odpust w Kozielcu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie.

2. Msze św. roratnie o godz. 18.00 w poniedziałek, środę i piątek w kościele parafialnym. Wszystkich serdecznie zapraszam, a szczególnie dzieci z lampionami i serduszkami z dobrymi uczynkami.

3. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek NMP z Guadalupe, we wtorek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, a w środę św. Jana od Krzyża.

4. W tym tygodniu okazja do sakramentu pojednania codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną, dodatkowo jeszcze w środę po roratach zaproszony ksiądz będzie słuchał spowiedzi od godz. 18.15 do godz. 19.30 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam, aby wykorzystać ten tydzień na pojednanie się z Panem Bogiem i dobre przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.

5. Informuję, że za tydzień w poniedziałek 19 grudnia od godz. 8.00 będę odwiedzał chorych z komunią św. Chorych poza tych do których przyjeżdżam w każdy I-szy piątek miesiąca można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

6. Przypominam, że do następnej niedzieli 18 grudnia można przynosić do kościoła parafialnego i do Kozielca słodycze, które zostaną przekazane dzieciom w Topolnie oraz dostarczyć paczki do Karolewa przygotowane przez te osoby, które się zdeklarowały. Za wszystkie dary, które rozweselą buzie dzieci serdecznie dziękuję.

7. Przypominam o wigilii dla osób samotnych na plebanii 24 grudnia o godz. 16.00. Proszę o informacje osoby zainteresowane.

8. Jak pewnie słyszeliśmy jedna rodzina z sąsiedniej parafii w Borównie w skutek pożaru straciła swój dom i dobytek całego życia. Okazując solidarność w tej tragicznej sytuacji ich życia chcemy, jako parafia wspomóc ich w przyszłą niedzielę. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszki, które przekażemy pogorzelcom.

9. W zakrystii można nabyć opłatki i jest jeszcze kilka Wigilijnych Świec Caritas.

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafialnego naszym Parafiankom. Dziękuję również za sprzątanie kościoła Św. Marii Magdaleny Rodzinie Weyjna i proszę o sprzątanie z tydzień Rodzinę Perlik, dziękuję również za sprzątanie kościoła w Kozielcu p. Zycie Baran i i proszę o sprzątanie za tydzień Rodzinę Mirosławę i Marka Siekierkowskich. Dziękuję za słodycze przyniesione dla dzieci na roraty oraz za wszelkie dary dostarczone w tym tygodniu na plebanię. Serdeczne Bóg zapłać.

ks. Bartosz Wojtaszek
proboszcz